Aktualności
Konkurs recytatorski
30 kwietnia dzieci z grupy 0a i 0b wzięły udział w eliminacjacjach gminnyvch do konkurs u recytatorskiego pod tytułem "Podróże małe i duże". Nasze przedszkolaki dzielnie pokonały tremę i pięknie recytowały swoje wierszyki. Jury spośród wszystkich uczestników przyznało :
I miejsce Celina Rogowskaa 0a
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Z przyjemnością informujemy, że powiatowy konkurs plastyczny pt.”Podróże małe i duże „ został rozstrzygnięty. Mamy sukces! I miejsce zajęła Amelia Zielińska; III miejsce zajął Michał Sypniewski; wyróżnienia otrzymały Wiktoria Studzińska i Lilianna Szczesiak. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać swoją plastyczną twórczość.
„Podróże małe i duże”
10 maja Celina Rogowska, Aniela Sobańska , Antoni Szczerbiak, Michał Sypniewski, Aleksander Banasiak reprezentowali naszą szkołę w powiatowym konkursie recytatorskim. Konkurs odbył się w Miejskiej i Powiatowej im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie. Nasi artyści nie zawiedli oczekiwań a ich występ zakończył się sukcesem. Celina Rogowska zajęła I miejsce zaś Antoni Szczerbiak otrzymał wyróżnienie.
Co wiem o Mikołaju Koperniku?
3Pod takim hasłem w dn.29 kwietnia odbył się konkurs wiedzy uczniów klas II i III na temat życia i osiągnięć patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika.
Uczestnicy konkursu podzieleni byli na czteroosobowe zespoły: Astrolodzy, Naukowcy, Planety i Obserwatorzy. W skład zespołów wchodzili uczniowie z każdej klasy. Uczestnicy odpowiadali na wcześniej wylosowane pytania. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą.
Dzień ważnych rocznic
309 maja w 20 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej obchodziliśmy 25 lecie nadania szkole podstawowej imienia Mikołaja Kopernika, przy której działa nasze przedszkole. Do wydarzeń przygotowywaliśmy się przez cały tydzień. Przedszkolaki poznawały patrona, rozmawiały o kosmosie i wykonywały prace plastyczne odkrywając planety Układu Słonecznego. Zagłębiały się w tajniki kosmosu poznając odkrycie wielkiego patrona. Tego dnia odśpiewaliśmy hymn Polski i wysłuchaliśmy hymnu Unii Europejskiej. Przedszkolaki rozmawiały o tym jak ważna jest współpraca i dzielenie się z innymi swoim dorobkiem jak Mikołaj Kopernik. Życzymy aby wszystkie przedszkolaki patrząc w niebo – mierząc wysoko, służyły w przyszłości Polsce i Europie.
Czytaj a będziesz wielkim!
158 maja odbyły się niezwykłe spotkania w bibliotece szkolnej z Panią Anną Orłowską. Bibliotekarka rozmawiała z przedszkolakami o książkach i o tym jak ważne jest czytanie. Opowiedziała też o wybitnym patronie szkoły – Mikołaju Koperniku. Nie obeszło się bez upominków. Pani Ania obdarowała grupę książką i zakładkami dla dzieci. Przedszkolaki złożyły bibliotekarce życzenia i wręczyły laurki. Wypożyczyły także książki o Mikołaju Koperniku. Mamy nadzieję, że lektura o wyjątkowym torunianinie rozbudzi w dzieciach chęć czytania i odkrywania świata aby w przyszłości być tak jak patron – wybitnym lekarzem, matematykiem, prawnikiem a może astronomem.
Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły Mikołaju Koperniku dla klas IV –VIII
9 maja nasza szkoła będzie obchodziła 25. rocznicę nadania imienia Mikołaja Kopernika. W związku z tym wydarzeniem cała społeczność szkolna włącza się w różne działania, mające na celu upamiętnienie i godne uczczenie tej znamiennej rocznicy.
7 maja odbył się „Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły Mikołaju Koperniku dla klas IV –VIII”. Wzięły w nim udział dwie pięcioosobowe drużyny złożone z reprezentantów klas IV, V, VI, VII i VIII.
„ZIELONA SZKOŁA” W GÓRZNIE
60W dniach 25-26 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły przebywali w „zielonej szkole”, w Górznie (Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Wilga”). Kształtowali postawę szacunku dla świata przyrodniczego uczestnicząc w wyjściu na ścieżkę przyrodniczą Górznieńsko- Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Zajęcia w sali dydaktycznej i dyskoteka sprzyjały integracji uczniów. Wyjazd do Górzna uczył także młodzież samodzielności i odpowiedzialności.
„Kto Ty jesteś?”
21Majowe święta to wyjątkowy czas również dla małych Polek i Polaków z naszego przedszkola. Czas dumy i poczucia więzi z ojczyzną i społecznością lokalną. Do obchodów dzieci przygotowywały się poznając swój region i kraj oraz jego symbole narodowe. Uczyły się i utrwalały hymn państwowy, co od wielu – zwłaszcza najmłodszych, wymagało skupienia i wytrwałości, zwłaszcza w utrzymaniu właściwej postawy podczas śpiewu „Mazurka Dąbrowskiego”. Każdy przedszkolak już zna ważne dla każdego miejsca, wie co oznacza być Polką i Polakiem.
Roztańczone przedszkolaki
18Dzieci z najmłodszej grupy, tanecznym krokiem przywitały ostatni tydzień kwietnia. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, naszą salę wypełniały muzyka i zabawy. Przedszkolaki poznawały różne rodzaje tańców. Pełne energii z radością uczestniczyły w zabawach tanecznych.
Anna Dykon
Wycieczka do Multikina i Jump Heaven
12 kwietnia uczniowie klas 6 i 5a wraz z wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Włocławka. Pierwszym punktem programu był seans filmowy w Multikinie pt. „ Za duży na bajki 2”. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli tę historię o podejmowaniu ważnych życiowych decyzji, opowiedzianą z przymrużeniem oka.
BITWA NA GŁOSY
2 lutego w Zespole Szkół i Placówek im. Władysława Łokietka w Radziejowie odbył się konkurs wokalny „ Bitwa na głosy”. Była to już X edycja, podczas której uczestnicy prezentowali piosenki o tematyce miłosnej. Naszą szkołę reprezentowały w dwie uczennice i obydwie odniosły sukces.
Alicja Głowacka z klasy 7b zajęła I miejsce, a Gabriela Pawlak z klasy 7a miejsce III.
Przedszkolaki świętują Dzień Książki
2622 kwietnia dzieci obchodziły Dzień Książki . Z tej okazji przynosiły swoje ulubione bajki, oglądały różne rodzaje książek oraz zapoznały się z procesem powstawania książki. Starsze grupy odwiedziły bibliotekę szkolną oraz gminną, gdzie Panie bibliotekarki przeczytały dla nich bajeczki, przedstawiły teatrzyk, a na dzieci czekały zadania do wykonania. Najmłodsze dzieci złożyły swoją pierwszą książkę na podstawie legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”. Wszystkim dopisywały dobre humory i uśmiechy na twarzy. Na koniec dnia Przedszkolaki otrzymały odznaki „Przyjaciela książek”.
Wycieczka do Skarbca Fajansu we Włocławku
1511 kwietnia uczniowie klas III Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Topólce wybrali się na wycieczkę do „ Skarbca Fajansu” we Włocławku. Jest to miejsce poświęcone produkowanemu od 150 lat włocławskiemu fajansowi. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie amfiteatru, w którym znajduje się wystawa stała, prezentująca unikatowe dzieła fajansowe. Interaktywne przestrzenie edukacyjno – wystawiennicze pomogły dzieciom odkrywać nowe karty historii związanej z dziełami sztuki ceramicznej. Uczestniczyliśmy również w warsztatach zatytułowanych „ Magnesy malowane jak fajans”. Dzieci miały okazję poznać techniki malowania fajansowych wzorów, motywów w najbardziej rozpoznawalnym kolorze kobaltowym. Z wycieczki wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę o naszym regionie.
Jak możemy dbać o Ziemię?
38W tygodniu poprzedzającym święto naszej planety przedszkolaki uczyły się jak zadbać o miejsca, w których żyjemy i przebywamy. W zabawach oraz w praktyce utrwalały zdobyte wiadomości aby stosować je na co dzień.
Lila Wajer, Anna Głowacka, Anna Dykon
Na wiejskim podwórku
10W minionym tygodniu dzieci z grup przedszkolnych na zajęciach zapoznały się z tematyką związaną z gospodarstwem wiejskim i mieszkającymi w nim zwierzętami. Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały zwierzęta hodowlane oraz poznały korzyści płynące z ich hodowli. Dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca rolnika. Budowały z klocków zagrody dla zwierząt, wykonywały prace plastyczne.
UWAGA RODZICE!
Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych
do wychowania przedszkolnego oraz do klasy pierwszej
na rok szkolny 2024/2025.
Listy kandydatów zostaną opublikowane
na stronie internetowej szkoły https://tiny.pl/wnrh7
w zakładce ,,Rekrutacja”
Dzień Czekolady
12 kwietnia klasy pierwsze celebrowały "Dzień Czekolady". W tym dniu dzieci miały okazję zapoznać się z różnymi rodzajami czekolady. Nasi pierwszoklasiści mogli zobaczyć, powąchać, dotknąć ale przede wszystkim spróbować czekolady. Oprócz degustacji dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Zapoznały się także z procesem jej powstawania. Uczestniczyły również w zajęciach matematycznych doskonale sobie radząc. Na koniec wspólnie zatańczyliśmy taniec do piosenki "Czekolada". To był z pewnością PYSZNY DZIEŃ.
"Wielkanoc oczami dziecka"
Dzieci z klas 0 wzięły udział w konkursie plastycznym dotyczącym Świąt Wielkanocnych. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Topólce.
27 marca zostały ogłoszone wyniki konkursu, w którym nagrodzeni zostali:
Grupa 0a:
I miejsce: Celina Rogowska
II miejsce: Zofia Lorenc
III miejsce: Mikołaj Jarmużyński
Wycieczka na basen do Radziejowa
Dnia 26 marca 2024r uczniowie klas trzecich i drugich wybrali się na wycieczkę do Krytej Pływalni "Plusk" w Radziejowie. Celem wyjazdu były zajęcia gimnastyczne w wodzie, zapoznanie z formami aktywnego spędzania czasu wolnego na basenie, bezpieczne gry i zabawy w wodzie, oraz integracja dzieci z różnych klas. Na basenie uczestnicy wycieczki korzystali ze sprzętu do pływania, z jacuzzi, zjeżdżalni, brodzika, basenu rekeacyjnego.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Godziny dzwonków
Sobota 19.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych