Najmłodsze przedszkolaki 3.06.2024 roku, wybrały się z grupą i rodzicami do sali zabaw „Honolulu” we Włocławku. Ulubiona przez dzieci aktywność fizyczna i czas spędzony z rówieśnikami oraz najbliższymi dostarczyły dzieciom wiele radości.
Anna Dykon
Najmłodsze przedszkolaki 3.06.2024 roku, wybrały się z grupą i rodzicami do sali zabaw „Honolulu” we Włocławku. Ulubiona przez dzieci aktywność fizyczna i czas spędzony z rówieśnikami oraz najbliższymi dostarczyły dzieciom wiele radości.
Anna Dykon
Natalia Kozińska z kl. VIb uczęszcza do Szkoły Muzycznej I Stopnia w Radziejowie. Uczy się gry na skrzypcach. 5 czerwca brała udział w II Międzyszkolnym Konkursie „Smyczkowe Nutki” w Szafarni, którego organizatorem była Publiczna Szkoła w Golubiu-Dobrzyniu oraz Stowarzyszenie Miłośników Kultury. Jury po przesłuchaniu uczestników przyznało Natalii I miejsce w kategorii B. W I edycji tego konkursu, który odbył się dwa lata temu Natalka zajęła II miejsce.
To nie jedyny tegoroczny, muzyczny sukces naszej uczennicy. 17 kwietnia Natalia wzięła udział w II Konkursie Smyczkowym „Mistrz Miniatury” i zajęła III miejsce w grupie I.
Talent muzyczny Natalii mogliśmy wielokrotnie podziwiać podczas uroczystości szkolnych. Młodej skrzypaczce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wychowawczyni klasy VIb
Maria Olszewska
Pierwsza czerwcowa godzina wychowawcza w kl. VIb upłynęła pod hasłem: „Tak nas malował świat, gdy mieliśmy kilka lat”. Trzynastolatkowie przynieśli swoje zdjęcia z wczesnego dzieciństwa i przywoływali miłe wspomnienia z przeszłości. Wszyscy dobrze bawili się podczas zadania, które polegało na rozpoznaniu na zdjęciu koleżanek i kolegów. Okazało się, że nie było to takie proste. Rozmawialiśmy również o prawach zawartych w Konwencji o Prawach Dziecka.
Wychowawczyni kl. VIb
Maria Olszewska
“To have another language is to possess a second soul.”
Charlemagne
("Znać kolejny język to jak posiadać drugą duszę").
W kwietniu nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego z języka angielskiego ,,Memory Master’. W tegorocznej edycji konkursu szkołę reprezentowało 43 uczniów z klas IV-VIII. Młodzi poligloci , próbowali swoich sił rozwiązując test sprawdzający znajomość słownictwa. Największy sukces, czyli tytuł laureata III stopnia otrzymali:
1.Lewandowski Jan kl. Vb
2. Śmigiel Izabela kl.VIb
3.Kordylak Zofia kl.VIb
4.Jarka Nikola kl.VIb
5.Karasiński Kacper kl. VIIb
6.Gąsiorowska Alicja kl.VIII
Uczniowie wyróżnieni:
1.Desecka Zuzanna kl.IVb
2.Kordylak Maria kl.Va
3.Lipski Szymon kl. Va
4.Kozińska Natalia kl. VIb
5.Szczepaniak Wiktor kl.VIIb
6.Pawlak Gabriela kl.VIIa
Cieszy fakt , że zainteresowanie konkursem z roku na rok rośnie. Serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.
Nauczyciele języka angielskiego.
Fizyka to dziedzina, która często kojarzy się z suchymi wzorami i trudnymi do zrozumienia równaniami. Tymczasem, zjawiska fizyczne są obecne w naszym codziennym życiu i można je zaobserwować na każdym kroku. Jak to zrobić? Odpowiedzią na to pytanie był konkurs fotograficzny, który miał na celu przedstawienie ciekawych zjawisk fizycznych w otaczającej rzeczywistości.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – Alicja Głowacka kl. VIIb „Zima na Mazurach”
II miejsce – Natalia Kozińska kl. VIb „Odbicie lustrzane”
III miejsce – Liwia Trzaskowska kl. VIII „Ostry zachód”
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy!
Nauczyciel fizyki
Joanna Rzepecka
W środę 29 maja na naszych przedszkolaków czekała niezwykła niespodzianka. Do sali przedszkolnej zawitała p. Monika Rybicka-Studzińska, która przygotowała dla dzieci ciekawe doświadczenia z różnymi substancjami chemicznymi. Po krótkiej pogadance na temat bezpieczeństwa dzieci mogły wziąć udział w laboratoryjnych eksperymentach i wyciągać wnioski z prowadzonych doświadczeń.
Dziękujemy p. Monice za zainteresowanie dzieci dziedziną nauki, jaką jest chemia.
M. Danielewicz
M. Smolarek
23 maja sześciolatki udały się na wycieczkę do Włocławka. Na początku odwiedziły Multikino, aby obejrzeć film pt. Ella Bella Bingo. Następnie udały się do Interaktywnego Centrum Fajansu, gdzie miały okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych wykonując prace z gliny pod czujnym okiem pani instruktor. Był też czas na krótki spacer Bulwarami nad Wisłą. Po spacerze dzieci czekała niespodzianka, którą była wizyta w Mc Donaldzie i wspólny posiłek. A na zakończenie sala zabaw Honolulu i świetna zabawa przez 2 godziny. Ten radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń z licznych atrakcji przedszkolaki udali się w drogę powrotną.
M. Danielewicz
M. Smolarek
W tegorocznym Konkursie o tytuł „Szkolnego Mistrza Sudoku” wzięło udział 31 uczniów klas IV-VIII. Cieszymy się, że zainteresowanie łamigłówkami logiczno-matematycznymi z roku na rok rośnie.
„Szkolnymi Mistrzami Sudoku 2024” zostali:
Informujemy, że Bartek utrzymał tytuł „Mistrza Sudoku” z ubiegłego roku.
O zwycięstwie w konkursie zdecydowało zdobycie maksymalnej liczby punktów w najkrótszym czasie. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowy medal oraz nagrodę rzeczową. Nagrodzeni zostali również zdobywcy I, II i III miejsca.
KL. IV: Leon Dobiecki – I miejsce, Zuzanna Desecka – II miejsce, Krzysztof Derela – III miejsce;
KL. V: Patryk Rewers – I miejsce, Maria Kordylak – II miejsce, Aleksandra Sobczak – III miejsce;
Kl. VI: Bartosz Matusiak – I miejsce, Izabela Śmigiel – II miejsce, Natalia Kozińska - III miejsce;
Kl. VII: Gabriela Pawlak – I miejsce, Szymon Jagodziński – II miejsce, Michał Dykon – III miejsce;
Kl. VIII: Damian Banasiak – I miejsce.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Fundatorami nagród była Rada Rodziców, szkoła i nauczyciele matematyki.
Nauczyciele matematyki
21 czerwca uczniowie klas trzecich SP im.Mikołaja Kopernika w Topólce wybrali się do stolicy.Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od odwiedzenia Lotniska im.Chopina. Dzieci z zachwytem słuchały pani przewodnik i podziwiały z tarasu widokowego startujące samoloty. Chłopcy marzyli o tym, żeby zostać w przyszłości pilotami,a dziewczynki stewardesami. Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Rynku Starego Miasta. Dzieci miały okazję zobaczyć jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Warszawy Syrenę oraz poznać jej dzieje. Na Placu Zamkowym przywitał nas król Zygmunt III Waza, który dumnie strzeże Polski.Nie mogło zabraknąć historii pomnika Małego Powstańca. Widzieliśmy Pałac Prezydencki i przejazd kolumny rządowej.Odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza i mieliśmy możliwość podziwiania zmiany warty honorowej.Udaliśmy się do metra i przejechaliśmy na Stadion Narodowy. Przejazd metrem był dla dzieci dużą atrakcją.Dzieci nie mogły doczekać się zwiedzania stadionu. Z niecierpliwością czekały na Trasę piłkarskie emocje. Dużo radości sprawił dzieciom pobyt w sali konferencyjnej i możliwość siedzenia na miejscu Lewego.Następnie przeszliśmy do pomieszczenia, w którym dzieci miały możliwość oglądania koszulek swoich idoli. Pobyt na stadionie wywarł na dzieciach ogromne wrażenie. Po wspólnym obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną.Dzięki wspaniałej pani przewodnik dzieci wróciły bogatsze o nową wiedzę o naszej stolicy.
Organizator wycieczki Barbara Kordylak
W bieżącym roku szkolnym miała miejsce III edycja szkolnego konkursu o polskich symbolach narodowych.Cieszy fakt, że wzięło w niej udział 61 uczniów naszej szkoły. To przecież symbole narodowe podkreślają niezależność każdego narodu. Świadczą o istnieniu państwa i społeczeństwa, które jednoczą oraz kształtują świadomość narodową. Powinniśmy zatem je znać i szanować.
Wyniki konkursu są następujące:
I kategoria: wiersz
klasy I-III
I miejsce: Wiktor Kobyłecki z kl. Ib
klasy IV-VI
I miejsce: Agata Jaskólska z kl. IVa
II miejsce: Alicja Szychowskaz kl. IVb
II kategoria: praca plastyczna
klasy I-III
I miejsce: Lena Kobyłecka z kl. Ib
II miejsce: Martyna Rewers z kl. IIb
III miejsce: Amelia Nyks z kl. IIIa
klasy IV-VI
I miejsce: Aleksandra Sobczak z kl. Va
II miejsce: Leon Dobieckiz kl. IVb
III miejsce: Mateusz Jankowski z kl. IVa
klasy VII-VIII
I miejsce: Sandra Kołtuniukz kl. VIIa
II miejsce: Alicja Głowackaz kl. VIIb
III miejsce: Oliwia Simińskaz kl. VIIb
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Agnieszka Kordylak
Sylwia Derela-Kręcicka
9 maja 2024 roku nasza szkoła obchodziła 25. rocznicę nadania imienia Mikołaja Kopernika. Z tej okazji odbyła się uroczystość, na którą złożyły się montaż słowno - muzyczny poświęcony Patronowi oraz szkolny pokaz talentów. Uczniowie wierszem, piosenką i tańcem przypomnieli o dokonaniach Patrona i odnowili ślubowanie. Zawitał również sam Mikołaj Kopernik, który wręczył pamiątkowe statuetki za szczególne osiągnięcia. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się:
Wszyscy obecni na widowni byli pod wrażeniem zaprezentowanych talentów: wokalnych, recytatorskich, tanecznych, gimnastycznych, w dziedzinie karate oraz gry na instrumentach.
Słowa Patrona „Bądźcie zawsze prawdzie wierni, jak nasz patron Mikołaj Kopernik” będą nam towarzyszyły i wyznaczały kierunek pracy na kolejne lata.
Organizatorzy
21 czerwca uczniowie klas I, II i III wybrali się na wycieczkę edukacyjną do ZOO i Orientarium w Łodzi. Dzieci miały okazję obejrzeć mnóstwo gatunków zwierząt i ptaków w warunkach stworzonych na wzór tych naturalnych. Podziwiać mogły słonie indyjskie, a także uczestniczyć w ich karmieniu i kąpieli. Główną atrakcją był podwodny tunel o długości 26 metrów, w którym podziwiać można było1300 gatunków zwierząt i roślin morskich, w tym ryb, rekinów, płaszczek i rafę koralową. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i bogatsze o wiele cennych informacji przyrodniczych i niezapomniane wrażenia z dna morskiego.
Dziękujemy Paniom z Gminnej Biblioteki Publicznej w Topólce za sponsorowanie przejazdu.
Opiekunowie wycieczki
15 maja otrzymaliśmy długo oczekiwane wyniki Konkursu Matematycznego ,,Kangur 2024”.
W kategorii ,,Żaczek” wynik bardzo dobry otrzymał Igor Maciejewski z klasy Ib, natomiast w kategorii ,,Kadet” wyróżnienie zdobyła Zofia Roszak z klasy VIIb.
Do konkursu uczniów przygotowały panie: Mirosława Nieznańska i Barbara Kosińska.
Gratulujemy uczniom i ich opiekunom naukowym. Życzymy dalszych sukcesów w konkursach matematycznych.
Nauczyciele matematyki
W dniu 24 kwietnia 2024 r. w Piotrkowie Kujawskim odbyły się Powiatowe Zawody w Mini Piłkę Nożną Dziewcząt. Drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce zdobywając mistrzostwo Powiatu Radziejowskiego.
Drużyna wystąpiła w następującym składzie:
Marika Chojnacka, Klaudia Lòpez, Marta Siekacz, Lena Śniegowska, Gabriela Wieser, Zuzanna Płachecka, Izabela Kotlińska, Wiktoria Jagodzińska.
Dnia 10 maja 2024 r. na stadionie miejskim w Osięcinach odbyły się Powiatowe Zawody w Drużynowych Biegach Przełajowych. W kategorii klas V-VI drużyna dziewcząt zajęła I miejsce. Wystąpiła w następującym składzie: Izabela Śmigiel, Marika Chojnacka, Marta Siekacz, Klaudia Lòpez, Gabriela Wieser, Lena Śniegowska, Hanna Sadowska.
W kategorii najmłodszej klas IV drużyna chłopców również zajęła I miejsce. Drużynę reprezentowali: Krzysztof Derela, Aleksander Kępski, Kacper Łopiński, Adam Mroziński, Miłosz Pilarski, Leon Dobiecki.
W klasyfikacji indywidualnej mistrzostwo Powiatu zdobyła wśród dziewcząt Izabela Śmigiel, wśród chłopców Adam Mroziński. W kategorii klas starszych VII-VIII drużyna chłopców zdobyła II miejsce, natomiast drużyna chłopców klas V-VI zdobyła miejsce IV.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunowie:
Robert Siwiński
Paweł Rogowski
20 maja obchodziliśmy Dzień Pszczoły. Przedszkolaki poznawały małe owady, które zwłaszcza dla najmłodszych kojarzą się nie tylko z miodem ale i z niebezpiecznym ukąszeniem. Dzieci poznawały jak ważną rolę pełnią pszczoły w środowisku oraz jak dbać o to aby nie wyginęły. Przedszkolaki, biorąc przykład z pracowitych pszczółek, wykonywały liczne zadania matematyczne, plastyczne a także brały udział w zabawach muzycznych. Po wysiłku czekały na dzieci owocowe pyszności, których nie byłoby bez udziału pszczół.
Anna Dykon
11 maja w Aleksandrowie Kujawskim odbył się XXV Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Wesoła Nutka". Naszą drużynę reprezentowały w nim trzy solistki: Alicja Głowacka, Gabriela Pawlak i Aurelia Wiśniewska oraz zespół "Śpiewające Płomyki" w składzie: Gabriela Wieser, Aleksandra Matusiak, Nikola Jarka, Marta Siekacz, Natalia Kozińska, Julia Zawada, Zofia Kordylak i Lena Śniegowska. Konkurs zakończył się dla nas sukcesem. Gabriela Pawlak z piosenką "Ogień" zajęła I miejsce w kategorii soliści 11-14 lat, a Alicja Głowacka za wykonanie piosenki "Modlitwa Harcerska" zdobyła Grand Prix Festiwalu. Wielkie gratulacje!
drużynowa Paulina Szczerbiak
9 maja podczas Szkolnego Pokazu Talentów dzieci sześcioletnie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie.
W ramach przygotowań do obchodów 25 rocznicy nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika w grupach przedszkolnych podejmowano szereg działań przybliżających dzieciom postać wybitnego, polskiego astronoma. W czasie zajęć dzieci słuchały opowiadań, uczyły się wierszy, piosenek związanych z Mikołajem Kopernikiem. Przedstawiały w formie plastycznej Układ Słoneczny, rysowały portrety Patrona Szkoły, organizowały kąciki małego astronoma w sali. Na zakończenie dzieci miały niepowtarzalną okazję zrobić sobie zdjęcie wcielając się w postać Kopernika.
Wychowawcy
Powered by aSc EduPage